کلون (قفل! یعنی که کلیدی هم هست)

نوشته‌های علی جلالی نجف آبادی
 
گزارشی از همایش فرصتهایی که نباید از دست برود
ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳ : توسط : علی جلالی نجف آبادی


علی جلالی نجف آبادی

 

دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری ایران صبح روز 18 آبان در محل برج میلاد با حضور محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری، آیت‌الله هاشمی شاهرودی رییس قوه قضائیه و داوودی معاون اول، طالب الرفاعی معاون سازمان جهانی جهانگردی،اسفندیار رحیم مشایی معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، وزرا و نمایندگان مجلس، رییس کل بانک مرکزی، 25 استاندار، 80 سفیر و جمع کثیری از سرمایه‌داران داخلی و خارجی در تهران برگزار شد. در این همایش سرمایه دارانی از 58 کشور جهان حضور داشتند.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
زندگی کوروش کبیر
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳ : توسط : علی جلالی نجف آبادی

 

با گذشتن از دالانهای پر پیچ و خم تاریخ و در پس سایه روشنها و غبار حاصل از گذشت زمان دوره‌ای از تاریخ سرزمین پارسیان خود نمایی می‌کند که شاید بارها و بارها در مورد آن سخن به میان آمده باشد. ولی آنچه مهم است بزرگداشت آن و از همه مهتر صداقت به آنچه که بدان وارث خواهیم بود.

بله این میراث بشر است که بر پیشانی تابناک سرزمین ایران خواهد درخشید. سخن ازکوروش بزرگ معروف به کوروش دوم نخستین شاه و بنیان‌گذار سلسله‌ی هخامنشی است. شاید برخی بر این اعتقاد باشند که این دوره از تاریخ ایران مربوط به دوران سلطنت و پادشاهی در ایران باشد و از آنجاییکه این هم میهنان دوران سلطنت و پادشاهی را در ایران مردود و مورد ننگ می‌دانند باید گفت که هرآنچه در تاریخ برای ما پیش آمده، چه روشن و چه تاریک، ما حصل آن، همان چیزی است که امروزه وارث آن هستیم. شاید بهتر آن باشد که با دقت و درس گرفتن، راه را برای هرچه بهتر شدن مسیر آیندگان باز کنیم.

علی جلالی نجف‌آبادی

در ادامه مطلبی ازدانشنامه‌ی ویکیپدیا نقل شده که به اختصار زندگی کوروش را به تصویر می‌کشد.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
رشد 20 درصدی حضور شرکتهای داخلی در نمایشگاه صنعت!!!
ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳ : توسط : علی جلالی نجف آبادی

 

علی جلالی نجف‌آبادی

قدرت‌اله دوست محمدی مدیر اجرایی بخش داخلی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در تهران که از 13 تا 18 مهرماه در محل نمایشگاه دائمی برگزار شد طی گفتگویی با خبرنگار ایران اکسپورت گفت: "در بخش داخلی 460 شرکت کننده داریم که نسبت به سال گذشته‌ حدود 27 درصد رشد متراژی‌ و فضای نمایشگاه و حدود 20 درصد رشد تعداد شرکت ها را در بخش داخلی شاهد بودیم."

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید